Grote delen woningmarkt niet hersteld van crisis
Amsterdam – In het merendeel van de gemeenten is de huizenmarkt nog niet hersteld van de crisis. De prijzen van koopwoningen liggen in onder meer het rivierengebied meer dan 20% onder het niveau van 2008.
Dat blijkt uit gedetailleerde gegevens die het Centraal Bureau voor de Statistiek naar buiten heeft gebracht.
De cijfers bevestigen een tweedeling op de woningmarkt: in de grote steden en op bijvoorbeeld Ameland liggen de huizenprijzen inmiddels boven het recordniveau van 2008, in veel minder gewilde regio’s bij lange na niet.
Wie daar op de top van de markt een woning heeft gekocht, zal nu bij de verkoop geconfronteerd worden met een restschuld: het huis staat onder water.
Huiseigenaren in Mill en Sint Hubert komen er het bekaaidst vanaf: hun huizen zijn nog 29% minder waard dan in 2008. Op Ameland zijn de huizen inmiddels al 20% duurder dan toen.
Bronvermelding: Telegraaf
Recent Nieuws
Aantal nieuwe woningen uit lege kantoorpanden daalt: waarom het tegenvaltMooie theorie, lastige praktijk Het idee klinkt aantrekkelijk: lege kantoren ombouwen tot appartementen. Maar er zijn flinke praktische belemmering
Bouwplannen? Ontdek wat je zonder vergunning kuntVergunningsvrij bouwen: meer dan je denkt In Nederland mag je heel wat bouwen zonder een officiële vergunning. Een vrijstaand bijgebouw met plat da
Buitengesloten en geen sleutel? Zo kom je weer snel je huis binnenWat zijn je eerste stappen? Heb je geen toegang tot je woning? Probeer eerst rustig na te denken. Controleer alle deuren en ramen: staat er ergens
Valrisico in huis verkleinen: met deze simpele aanpassingen lukt het jeWaarom nu al nadenken? Nederland vergrijst. Dat weet je. Maar wat je misschien niet weet: ouderen die thuis blijven wonen, blijven langer actief da
HIER is dé makelaar van de Haarlemmermeer
Wij helpen je heel graag met de aankoop van jouw droomhuis!