Grote delen woningmarkt niet hersteld van crisis

Amsterdam – In het merendeel van de gemeenten is de huizenmarkt nog niet hersteld van de crisis. De prijzen van koopwoningen liggen in onder meer het rivierengebied meer dan 20% onder het niveau van 2008.

Dat blijkt uit gedetailleerde gegevens die het Centraal Bureau voor de Statistiek naar buiten heeft gebracht.


De cijfers bevestigen een tweedeling op de woningmarkt: in de grote steden en op bijvoorbeeld Ameland liggen de huizenprijzen inmiddels boven het recordniveau van 2008, in veel minder gewilde regio’s bij lange na niet.


Wie daar op de top van de markt een woning heeft gekocht, zal nu bij de verkoop geconfronteerd worden met een restschuld: het huis staat onder water.

Huiseigenaren in Mill en Sint Hubert komen er het bekaaidst vanaf: hun huizen zijn nog 29% minder waard dan in 2008. Op Ameland zijn de huizen inmiddels al 20% duurder dan toen.

Bronvermelding: Telegraaf

Recent Nieuws

Begin met de juiste financiële stappen voor je droomhuis

Bepaal je maximale leencapaciteit Voordat je een bod uitbrengt, wil je weten hoeveel je maximaal kunt lenen. Geldverstrekkers kijken

Duurzaam investeren in vastgoed: zo maak je winst en help je het milieu

Waarom is duurzaamheid een slimme investering in vastgoed? De vastgoedmarkt verandert snel: economisch herstel, nieuwe regelgeving en

Waarom een bouwkundige keuring zo belangrijk is bij jouw woning?

Het kopen of verkopen van een huis is een spannende maar ook complexe aangelegenheid. Een van de grootste vragen die veel mensen hebben, is: Wat als

Waarom je een aankoopmakelaar nodig hebt voor je droomhuis

Deskundig advies en begeleiding tijdens het koopproces Een aankoopmakelaar beschikt over uitgebreide kennis van de lokale woningmarkt. Hij of zij w

HIER is dé makelaar van de Haarlemmermeer

Wij helpen je heel graag met de aankoop van jouw droomhuis!