Grote delen woningmarkt niet hersteld van crisis
Amsterdam – In het merendeel van de gemeenten is de huizenmarkt nog niet hersteld van de crisis. De prijzen van koopwoningen liggen in onder meer het rivierengebied meer dan 20% onder het niveau van 2008.
Dat blijkt uit gedetailleerde gegevens die het Centraal Bureau voor de Statistiek naar buiten heeft gebracht.
De cijfers bevestigen een tweedeling op de woningmarkt: in de grote steden en op bijvoorbeeld Ameland liggen de huizenprijzen inmiddels boven het recordniveau van 2008, in veel minder gewilde regio’s bij lange na niet.
Wie daar op de top van de markt een woning heeft gekocht, zal nu bij de verkoop geconfronteerd worden met een restschuld: het huis staat onder water.
Huiseigenaren in Mill en Sint Hubert komen er het bekaaidst vanaf: hun huizen zijn nog 29% minder waard dan in 2008. Op Ameland zijn de huizen inmiddels al 20% duurder dan toen.
Bronvermelding: Telegraaf
Recent Nieuws
Herken je asbest in huis? Dit moet je weten en doen!Hoe herken je asbest in huis? Asbest valt niet zomaar met het blote oog te herkennen. Daarom zijn er bepaalde indicatoren om in acht
Waarom zelf klussen steeds meer mensen weer ontdekt: de feiten en tipsMeer interesse in zelf klussen Toch raken mensen weer geïnteresseerd in zelf klussen. Door hoge energieprijzen en de nadruk op verduu
Risico's van een sleutelverklaring waar je zeker rekening mee moet houdenStarten voor de officiële overdracht Stel: een koper wil voor de officiële overdracht alvast starten met verven in de woning. Dit
Hoe ga je om met verborgen gebreken bij de aankoop van een huis?Het is een nachtmerrie voor huizenkopers. Je hebt een huis gekocht en je stuit op verborgen gebreken. Hoe pak je het aan? Bij het kop
HIER is dé makelaar van de Haarlemmermeer
Wij helpen je heel graag met de aankoop van jouw droomhuis!