Grote delen woningmarkt niet hersteld van crisis

Amsterdam – In het merendeel van de gemeenten is de huizenmarkt nog niet hersteld van de crisis. De prijzen van koopwoningen liggen in onder meer het rivierengebied meer dan 20% onder het niveau van 2008.

Dat blijkt uit gedetailleerde gegevens die het Centraal Bureau voor de Statistiek naar buiten heeft gebracht.


De cijfers bevestigen een tweedeling op de woningmarkt: in de grote steden en op bijvoorbeeld Ameland liggen de huizenprijzen inmiddels boven het recordniveau van 2008, in veel minder gewilde regio’s bij lange na niet.


Wie daar op de top van de markt een woning heeft gekocht, zal nu bij de verkoop geconfronteerd worden met een restschuld: het huis staat onder water.

Huiseigenaren in Mill en Sint Hubert komen er het bekaaidst vanaf: hun huizen zijn nog 29% minder waard dan in 2008. Op Ameland zijn de huizen inmiddels al 20% duurder dan toen.

Bronvermelding: Telegraaf

Recent Nieuws

Burenrecht: wat je moet weten bij aankoop van een huis

Wat houdt burenrecht eigenlijk in? Burenrecht is de verzameling regels die bepaalt wat je wel en niet mag doen op je eigen perceel als dat gevolge

Huis verkopen: dit moet je verplicht melden aan de koper

Wat houdt de meldplicht in?Als verkoper heb je een meldplicht. Dit betekent dat je de koper moet informeren over gebreken die je kent of redelijkerwij

Bouwen zonder vergunning: de valkuilen

Wat mag wel en wat mag niet zonder vergunningVergunningvrij bouwen bestaat echt, maar het is aan strenge voorwaarden gebonden. Denk aan de afmetingen

Verbouwplannen en een appartement? Waarom de VvE meebeslist

Wat is de VvE en waarom heb je er mee te maken?Elke eigenaar van een appartement is automatisch lid van de VvE. De vereniging beheert alles wat gemeen

HIER is dé makelaar van de Haarlemmermeer

Wij helpen je heel graag met de aankoop van jouw droomhuis!