Sterkste prijsstijging van koopwoningen in 15 jaar
Bestaande koopwoningen waren in maart 7,3 procent duurder dan in dezelfde maand een jaar eerder. Dat is de grootste prijsstijging in vijftien jaar, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster vrijdag.
In augustus 2008 bereikten de woningprijzen een piek. Vervolgens daalden de prijzen tot een dieptepunt in juni 2013. Sindsdien is er sprake van een stijgende trend. Ten opzichte van de piek is het prijsniveau 8,6 procent lager. Vergeleken met het dal zijn de prijzen gemiddeld 16,4 procent hoger.
Het gemiddelde prijsniveau van bestaande koopwoningen is in maart ongeveer even hoog als in april 2006.
Het CBS en Kadaster merkten verder op dat ook in Den Haag de prijzen van koopwoningen in het eerste kwartaal weer bijna terug waren op het niveau van voor de crisis. Maar de hofstad is daarmee nog wel de enige van de vier grote steden waar dit nog niet helemaal het geval is!
In het eerste kwartaal waren in alle provincies de koopwoningen duurder dan een jaar eerder. Gemiddeld was de prijsstijging 6,8 procent. Dat is de grootste toename na het tweede kwartaal van 2002. In de Randstadprovincies Noord-Holland (10,5 procent), Zuid-Holland (7,4 procent) en Utrecht (8,6 procent) was de prijsstijging meer dan gemiddeld in Nederland.
Recent Nieuws
Sociale huurwoning kopen: profiteer van deze kansStap 1: Wil je écht ergens wortelen? De eerste vraag die je jezelf moet stellen is eerlijk en simpel: zie ik mezelf hier de komende vijf jaar wonen
Vijf valkuilen bij het kopen van een huis en hoe je ze voorkomtFout 1: Verliefd worden op de styling, niet op het huis Je loopt een woning binnen en alles klopt. Mooi gestylede meubels, kaarsjes op tafel, een p
School in de buurt? Zo beïnvloeden extra kosten je maandbudgetWaarom scholen je woningwaarde beïnvloeden Woningen in de buurt van goede scholen zijn vaak duurder en behouden hun waarde beter. Dat zie je vooral
Schadevrij verhuizen: met deze aanpak blijven je spullen ongeschondenWaarom schade ontstaat: kleine fouten stapelen zich opDit gebeurt zelden door één grote fout. Het zijn meestal meerdere kleine keuzes die samen verkee
HIER is dé makelaar van de Haarlemmermeer
Wij helpen je heel graag met de aankoop van jouw droomhuis!