Sterkste prijsstijging van koopwoningen in 15 jaar
Bestaande koopwoningen waren in maart 7,3 procent duurder dan in dezelfde maand een jaar eerder. Dat is de grootste prijsstijging in vijftien jaar, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster vrijdag.
In augustus 2008 bereikten de woningprijzen een piek. Vervolgens daalden de prijzen tot een dieptepunt in juni 2013. Sindsdien is er sprake van een stijgende trend. Ten opzichte van de piek is het prijsniveau 8,6 procent lager. Vergeleken met het dal zijn de prijzen gemiddeld 16,4 procent hoger.
Het gemiddelde prijsniveau van bestaande koopwoningen is in maart ongeveer even hoog als in april 2006.
Het CBS en Kadaster merkten verder op dat ook in Den Haag de prijzen van koopwoningen in het eerste kwartaal weer bijna terug waren op het niveau van voor de crisis. Maar de hofstad is daarmee nog wel de enige van de vier grote steden waar dit nog niet helemaal het geval is!
In het eerste kwartaal waren in alle provincies de koopwoningen duurder dan een jaar eerder. Gemiddeld was de prijsstijging 6,8 procent. Dat is de grootste toename na het tweede kwartaal van 2002. In de Randstadprovincies Noord-Holland (10,5 procent), Zuid-Holland (7,4 procent) en Utrecht (8,6 procent) was de prijsstijging meer dan gemiddeld in Nederland.
Recent Nieuws
Wat je moet weten over de ouderdomsclausule bij oudere huizenIn een koopcontract van een ouder huis kan een ouderdomsclausule staan. Wat houdt deze clausule in en wat zijn de gevolgen voor de koper?
Waarom een makelaar onmisbaar is bij de verkoop van je huisIn principe kun je zonder een makelaar een huis verkopen. Om meerdere redenen is het niet aan te raden. Wat zijn de gevaren? Je maakt e
Wat je moet weten over ontbindende voorwaarden bij huis kopenNa het bereiken van een akkoord met de verkopers van een huis is de koop nog afhankelijk van bepaalde factoren. Wat zijn belangrijke ontbinden
Stel deze vragen voordat je een huis koopt om problemen te voorkomenJe bent een huis aan het bezichtigen en je bent enthousiast. Op welke vragen wil je dan graag een antwoord hebben voordat je het koopt?
HIER is dé makelaar van de Haarlemmermeer
Wij helpen je heel graag met de aankoop van jouw droomhuis!