De voor- en nadelen van verbouwen of verhuizen
Als jouw huis niet meer aan de wensen voldoet, kun je twee dingen doen. Verbouwen of je gaat verhuizen. Waarom kies je voor verhuizen?
Je huis verkopen en verhuizen is veel gedoe en het kost je geld. Maar hetzelfde kun je zeggen over het verbouwen. Een flinke verbouwing is waarschijnlijk zelfs nog ingrijpender en neemt ook nog eens meer tijd in beslag. Wanneer kies je voor verhuizen in plaats van verbouwen?
Met verbouwen neem je vaak maar een van de bezwaren weg
Huiseigenaren met een huis met te weinig vierkante meters kunnen uitbouwen en het probleem oplossen. Verbouwen is niet de oplossing als andere grote bezwaren blijven. Je hebt bijvoorbeeld ruimte tekort en het huis staat langs een drukke autoweg. Met een verbouwing kun je het ruimtegebrek wegnemen, maar de drukke autoweg blijft. De geluidsoverlast kun je verminderen met isolerend glas. Vaak is dat toch niet de oplossing. Verbouwen is alleen de oplossing als het de bezwaren aan de huidige woning voor het overgrote deel wegneemt.
Een nieuwe hypotheek kan gunstig zijn
Zit je met jouw hypotheek nog jaren vast aan een hoge hypotheekrente? Door het verhuizen kom je boetevrij van deze hypotheek af. Je kunt de hypotheek ook oversluiten en kiezen voor verbouwen, maar dan ben je wel een boeterente verschuldigd.
Huis kopen afgestemd op de toekomstwensen
Bij het kopen van een andere woning kun je ook rekening houden met de toekomst. Vijftigplussers kopen bijvoorbeeld alvast een huis met een slaapkamer en badkamer op de begane grond. Op deze manier voorkom je dat je in de toekomst nog een keer moet verbouwen om het huis weer aan te passen aan de nieuwe situatie. Je kunt er bijvoorbeeld ook alvast rekening mee houden dat de kinderen op korte termijn het huis uit gaan.
Bij een verhuizing zit je niet maanden in de rommel
De impact van een verbouwing op het dagelijkse leven wordt vaak onderschat. Uiteraard maakt het wel uit hoe ingrijpend een verbouwing is. Een dakkapel plaatsen en alles weer netjes afwerken zal maar een paar dagen in beslag nemen. Een uitbouw van twee etages kan wel maanden duren. Na de verbouwing neemt het verder afwerken van het geheel ook weer de nodige tijd in beslag.
Recent Nieuws
Toch van de koop af na tekenen? Zo werkt het met ontbindende voorwaardenJe hebt drie dagen bedenktijd Na het tekenen van het voorlopig koopcontract heb je automatisch drie dagen bedenktijd – dit is jouw onvoorwaardel
Kleine aanpassingen, groot verschil: zo verhoog je je verkoopprijs met weinig kostenInvesteer slim voordat je verkoopt Een nieuwe lik verf of vernieuwde plinten kosten misschien € 2.000, maar kunnen je verkoopprijs met € 5.000 tot
Wasdrogers en e-bikes zorgen voor meer brandgevaar in huisDe drie grootste brandoorzaken Volgens recente cijfers zijn elektrische apparaten en installaties inmiddels een van de belangrijkste oorzaken v
Waarom zit er verschil tussen de WOZ waarde en de échte waarde van de woning?Wat is de WOZ-waarde? De WOZ-waarde is een officiële schatting van je woning door de gemeente, gebaseerd op 1 januari van het voorga
HIER is dé makelaar van de Haarlemmermeer
Wij helpen je heel graag met de aankoop van jouw droomhuis!